Reklama
Reklama

10 dienų orų prognozė Mažeikiuose

NaktįRyteDienąVakare

Orų prognozė kitiems miestams

Orų prognozės ir meteorologinės sąlygos Mažeikiuose

Daugiamečiais duomenimis, vidutinė metinė orų prognozė Mažeikiuose yra apie +6°C. Būna ir gerokai šiltesnių metų. 2011 metais vidutinė oro temperatūra siekė +9,2°C, be to, metai išsiskyrė žema santykine oro drėgme – 77%. Mažeikių kraštui būdingas vidutiniškai 81% santykinis oro drėgnumas.

Orų prognozė Mažeikiuose panaši kaip Telšiuose, nors čia mažiau būna kritulių, maždaug dešimčia dienų trumpiau slūgso nuolatinė sniego danga, mažesnis vėjo greitis. Vyrauja šiaurės vakarų, šiaurės rytų, pietryčių, vakarų vėjai.

orai Mažeikiuose šalčiausią žiemos mėnesį, sausį, būna apie -4°C šalčio, vidutinė žiemos temperatūra siekia apie 3°C. Tačiau orų prognozė Mažeikiuose gali būti gana permaininga, būna žiemų su atlydžiais ir periodų, kai spaudžia -23°C šaltis ar -30°C speigas. 2011 metais vidutinė žiemos oro temperatūra buvo gerokai žemesnė už normą – -6,9°C.

Pavasaris Mažeikiuose prasideda balandžio pirmąjį dešimtadienį, šalnų pavojus išlieka iki gegužės mėnesio antrojo dešimtadienio.

Tikrosios vasaros pradžia – po Joninių. Liepai būdinga apie +16,5°C šiluma. Vasarą orai Mažeikiuose nieko nestebina, karščiai - +25°C ar net iki +30°C. Tokie karščio periodai pakoreguoja ir visos vasaros statistiką. 2010 metais vasaros orų prognozė Mažeikiuose vidutiniškai buvo +22,4°C , o 2011 metais – +19,3°C.


Orų prognozė parengta pagal Norvegijos meteorologijos instituto, NRK ir Lietuvos kelių direkcijos orų sąlygų stotelių duomenis