Šiuo metu Kryžkalnyje

 • 0mm
  Notice: Undefined variable: now_temperature in /var/www/domains/orai2.kasvyksta.lt/public_html/wp-content/themes/orai/inc/weather-block.php on line 199
  0℃
 • Vėjas: , m/s

Artimiausiu metu Kryžkalnyje

 • Vakare

  0℃
  Vėjas: Šiaurės, 0 m/s
  Krituliai: 0 mm
  Slėgis: hPa
 • Naktį

  0℃
  Vėjas: Šiaurės, 0 m/s
  Krituliai: 0 mm
  Slėgis: hPa
 • Ryte

  0℃
  Vėjas: Šiaurės, 0 m/s
  Krituliai: 0 mm
  Slėgis: hPa
 • Dieną

  0℃
  Vėjas: Šiaurės, 0 m/s
  Krituliai: 0 mm
  Slėgis: hPa

Atnaujinta 2023-12-04 12:24

10 dienų prognozė Kryžkalnyje

Orai ir meteorologinės sąlygos Kryžkalnyje

Dalintis šiuo puslapiu su draugais

Orai Kryžkalnyje. Keliaujantiesiems po Lietuvą automobiliu Kryžkalnis yra atokvėpio stotelė, kur galima išgerti kavos, užkąsti bei pailsėti. Čia yra autobusų stotis su kavine antrajame aukšte. Tai pusiaukelė tarp Kauno ir Klaipėdos, strategiškai svarbi vieta – prie automagistralių Vilnius – Kaunas – Klaipėda bei Ryga – Šiauliai – Tauragė – Kaliningradas, prie Žemaičių plento. Vyresnio amžiaus žmonės prisimena ir ryškų čia buvusį orientyrą – ant kalno stovėjusį skulptoriaus B. Vyšniausko 8 m aukščio monumentą „Kryžkalnio motina“ (susprogdintas Atgimimo metais).

Kryžkalnis yra labiausiai į vakarus nutolęs Raseinių rajono kaimas, priklausantis Nemakščių seniūnijai. Kaime vos vienuolika gyventojų. Yra žvyro karjeras. Kryžkalnis įsikūręs kalvotoje vietovėje – Žemaičių plynaukštėje. Prie Kryžkalnio yra aukščiausia Raseinių rajono vieta – 167 m virš jūros lygio.

Kokie orai Kryžkalnyje, aktualu tiek keliaujantiems nuosavais automobiliais, tiek ir autobusų stotyje laukiantiems autobuso. Kaip ir visoje Lietuvoje, klimatas šioje vietovėje yra pereinamasis iš jūrinio į žemyninį. Nuo Atlanto vandenyno plūsta drėgnas jūrinis oras, o nuo Rytų Europos – sausas žemyninis. Šaltuoju metų laiku labiau jaučiama jūrinių oro masių įtaka. Orai Kryžkalnyje gana lietingi, per metus vidutiniškai iškrinta apie 650–700 mm kritulių. Kaip skelbia orų prognozė Kryžkalnyje vasaros čia vidutiniškai šiltos, o žiemos – vidutiniškai šaltos.